play nudgeBackwards nudgeForward pause stop mute volumeDown volumeUp

1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego


 

 

 

 

Znamy wyniki 1% dla OPP za 2016 r.

 

 

 

Ministerstwo Finansów podało, że organizacje pożytku publicznego otrzymały 660,2 mln zł z przekazanego 1 proc. należnego podatku z rozliczenia za 2016 rok. Jest to prawie 43 mln zł więcej niż rok wcześniej. 1 procent przekazała dokładnie połowa podatników.

 

Lista liderów wygląda niemal identycznie, jak w ubiegłym roku. Na pierwszy miejscu ponownie jest Fundacja "Zdążyć z Pomocą". Drugie miejsce zajmuje Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko", trzecie – Avalon - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym. W pierwszej dziesiątce pojawiła się Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, której podatnicy przekazali w tym roku 7 386 754 zł, ponad 3 miliony zł więcej niż rok wcześniej.

Szczegółowa informacja dotycząca kwot 1% należnego podatku dochodowego przekazanych organizacjom pożytku publicznego z rozliczenia za 2016 rok wg stanu na 15 września 2017 r.
znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa Finansów:

 

http://www.finanse.mf.gov.pl/documents/766655/6084784/Wykaz+organizacji+po%C5%BCytku+publicznego%2C+kt%C3%B3re+w+2017+otrzyma%C5%82y+kwoty+1+proc.

 

 

Warto podkreśli, że bielskie OPP także otrzymały rekordowe wsparcie – wg naszych szacunków, kwota przekazana przez podatników wyniosła blisko 4,2 mln zł. !

 

 

 

  

 

Zostaw 1% podatku w Bielsku-Białej !


Przypominamy, że można już przekazać 1% należnego podatku za 2016 r. wybranej organizacji pożytku publicznego.  Nadal obowiązują uproszczone zasady dotyczące przekazywania swojego 1% podatku - po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia, w odpowiedniej rubryce formularza zeznania podatkowego PIT zatytułowanej „Wniosek o przekazanie 1% podatku  należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)” wpisuje się numer, pod jakim w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) widnieje organizacja (zobacz wykaz bielskich OPP) oraz wysokość kwoty, która zostanie przekazana na rzecz OPP. Zadeklarowana kwota nie może przekroczyć 1 % należnego podatku i podlega zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół. Ponadto w specjalnej rubryce „Informacje uzupełniające” można podać dodatkowe informacje, które mogą mieć wpływ na sposób rozdysponowania przez OPP pieniędzy ze swojego 1% podatku (np. wskazać na konkretny cel). Pieniądze na konto wybranej organizacji pożytku publicznego urząd skarbowy przekaże najpóźniej do końca lipca 2017 r.

 

Wykaz bielskich OPP uprawnionych do otrzymania 1% podatkuPoniżej prezentujemy informacje, które otrzymaliśmy od naszych organizacji. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ich działalnością oraz udzielenia wsparcia bielskim OPP !

 

 


 

Organizacje pożytku publicznego z Bielska-Białej uprawnione do 1 % za 2015 r.


Przedstawiamy wykaz organizacji pożytku publicznego działających na terenie Gminy Bielsko - Biała, które są uprawnione do otrzymania 1 % podatku za 2015 rok.
Lista została opracowana na podstawie wykazu organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1 % podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2015 opublikowanego na stronach internetowych Departamentu Pożytku Publicznego Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (www.pozytek.gov.pl).
Stan na dzień 14 stycznia 2016 r.
Serdecznie zachęcamy do wsparcia bielskich OPP !


Ile 1% podatku za 2014 dla OPP ?
 

Ministerstwo Finansów opublikowało informację dotycząca kwot 1% należnego podatku dochodowego od osób fizycznych przekazanych organizacjom pożytku publicznego z rozliczenia za 2014 rok.
Informujemy, że na przekazanie 1% swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego zdecydowało się prawie 12,5 milionów podatników. Konta OPP wzbogaciły się o niebagatelną kwotę przekraczającą 557 mln zł ! 


Szczegółowe zestawienie wraz z wykazem OPP dostępne jest na stronie internetowej Ministerstwa Finansów a także w poniższym załączniku:
Informacja dotycząca kwot 1% należnego podatku dochodowego od osób fizycznych przekazanych organizacjom pożytku publicznego z rozliczenia za 2014 rok

1 % za 2013 - kolejny rekordowy rok !
 

Ministerstwo Finansów opublikowało informację dotycząca kwot 1% należnego podatku dochodowego od osób fizycznych przekazanych organizacjom pożytku publicznego z rozliczenia za 2013 rok.
Z satysfakcją informujemy, że ustanowiono kolejne rekordy - na przekazanie 1% swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego zdecydowało się ponad 12 milionów podatników, natomiast na konta OPP wpłynęła kwota przekraczająca 506 mln zł ! 


Szczegółowe zestawienie wraz z wykazem OPP dostępne jest na stronie internetowej Ministerstwa Finansów a także w poniższym załączniku:

Bielskie organizacje pożytku publicznego uprawnione do 1 % za 2013 r.


Przedstawiamy wykaz organizacji pożytku publicznego działających na terenie Gminy Bielsko - Biała, które są uprawnione do otrzymania 1 % podatku za 2013 rok.
Serdecznie zachęcamy do wsparcia bielskich OPP !
Lista została opracowana na podstawie wykazu organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1 % podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2013 opublikowanego na stronach internetowych Departamentu Pożytku Publicznego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej (www.pozytek.gov.pl). Stan na dzień 15 stycznia 2014 r.

Ministerstwo Finansów - ile przekazano 1% podatku dla OPP za 2012 rok ?

Ministerstwo Finansów opublikowało informację dotycząca kwot 1% należnego podatku dochodowego od osób fizycznych przekazanych organizacjom pożytku publicznego z rozliczenia za 2012 rok.
W 2012 roku na przekazanie 1% swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego zdecydowało się ponad 11,5 milionów podatników. Łącznie na rzecz OPP wpłynęła rekordowa kwota wynosząca 480 mln zł.
Szczegółowe zestawienie wraz z wykazem OPP dostępne w poniższym załączniku:

Bielskie organizacje pożytku publicznego - wykaz

Przedstawiamy wykaz organizacji pożytku publicznego działających na terenie Gminy Bielsko - Biała, które są uprawnione do otrzymania 1 % podatku.
Serdecznie zachęcamy do wsparcia bielskich OPP !

Informacja Ministerstwa Finansów - 1% podatku dla OPP za 2011 rok
Ministerstwo Finansów na swojej stronie internetowej opublikowałao informację dotycząca kwot 1% należnego podatku dochodowego od osób fizycznych przekazanych
organizacjom pożytku publicznego z rozliczenia za 2011 rok.
W 2012 roku na przekazanie 1% swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego zdecydowało się ponad 11 milionów podatników. Łącznie na rzecz OPP wpłynęło 457 mln zł.
Szczegółowe zestawienie wraz z wykazem OPP dostępne jest pod adresem:


Apel do bielskich Organizacji Pożytku Publicznego !
Dzięki zapisom ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie każdy podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych może przekazać 1% swojego podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego, która znajduje się w wykazie opublikowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Wzorem lat poprzednich, pragniemy wesprzeć Państwa w tym przedsięwzięciu. Zwracamy się z apelem do bielskich OPP o dostarczenie do Zespołu ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi ulotek, folderów oraz wszelkich innych materiałów informacyjnych zachęcających do przekazania 1%, które zostaną udostępnione odwiedzającym Urząd Mieszkańcom Bielska - Białej.
Oczywiście można te materiały przesłać również w formie elektronicznej na nasz adres mailowy - zostaną one umieszczone na stronie internetowej Urzędu Miejskiego poświęconej bielskim NGO w zakładce "1 % podatku dla OPP".

Rozpropagujmy więc wspólnie tę akcję, aby organizacje pożytku publicznego - w tym oczywiście
i Państwa - uzyskały jeszcze więcej środków na swą niezwykle pożyteczną działalność !

Bielskie organizacje pożytku publicznego
Poniżej prezentujemy informacje, które otrzymaliśmy od naszych OPP. Serdecznie zachęcamy do udzielenia wsparcia bielskim organizacjom !
1. Bielskie Towarzystwo Trzeźwości - ulotka
2. Klub Wysokogórski w Bielsku - Białej - ulotka, strona www
3. Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym "Razem" - ulotka1, ulotka2 ,  strona www
4. Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne - ulotka, strona www.
5. Stowarzyszenie Kobiet po Mastektomii „Amazonki” - ulotka , strona www
6. Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Młodzieży "Szukam Drogi" - strona www , ulotka.
7. Fundacja "Dar Nadziei" - strona www, ulotka
8. Fundacja Dziecięce Marzenia - ulotka , strona www .
9. Polskie Towarzystwo Tatrzańskie oddział Bielsko-Biała - ulotka , strona www.
10. Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie "PORT" - ulotka
11. Stowarzyszenie Wspierania Rodziny w Bielsku - Białej - ulotka1, ulotka2 , strona www

Jak przekazać 1% swojego podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego ?
Jeżeli mają Państwo wątpliwości, w jaki sposób należy przekazać swój 1% na rzecz OPP, to zachęcamy do zapoznania się z ponizszymi informacjami. Kto może przekazać 1% podatku organizacjom pożytku publicznego, jak znaleźć organizację pożytku publicznego, w której rubryce formularza PIT należy wskazać organizację - na te oraz inne pytania znajdą Państwo odpowiedź w broszurze Ministerstwa Finansów:

Wykaz OPP uprawnionych do otrzymania 1 %
Informujemy, iż na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej została opublikowana lista organizacji pożytku publicznego, na które podatnicy będą mogli przekazywać 1 procent podatku za 2012 rok. Zachęcamy do zapoznania się z wykazem i przekazania swojego podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego !

Zgłoś błąd
Pdf
Drukuj
Powrót
Na skróty
bip - Biuletyn Informacji Publicznej
e-skrzynka podawcza
SPM
Budżet obywatelski
RIT - Regionalne Inwestycje Terytorialne Subregionu Południowego
Pogoda i jakość powietrza
pomoc prawna
Decyzja użytkownika w zakresie plików Cookie na niniejszej stronie

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. W programie służącym do obsługi Internetu można zmienić ustawienia dotyczące plików cookie.Korzystanie z tego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących plików cookie oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.