Wybory samorządowe 2014. Oficjalne wyniki

Dodano: 19-11-2014

Jacek Krywult i Janusz Okrzesik (Niezależni.BB) będą ubiegać się o fotel prezydenta Bielska-Białej w II turze wyborów samorządowych. Urzędujący prezydent zdobył 47,96 proc. głosów.  Natomiast na Janusza Okrzesika głosowało 23,32 proc. uprawnionych.

Kolejne miejsca zajęli: Przemysław Drabek (PiS) zdobywając 21,49 proc. głosów, Przemysław Koperski (SLD Lewica Razem) - 4,03 proc. głosów., Joanna Banaś (Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke) - 2,23 proc. oraz Elżbieta Pawlak (Twój Ruch) - 0,97 proc.

W Radzie Miejskiej Bielska-Białej w kadencji 2014-2018 zasiądzie 10 przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości, 8 radnych Platformy Obywatelskiej, KWW Jacka Krywulta będzie reprezentowało 5 radnych, a Niezlaeżnych.BB dwie osoby.

Protokół z Wyborów Prezydenta Miasta

Protokół z Wyborów do Rady Miasta

Zestawienie wyników do Rady

Wybory do sejmiku Województwa - Protokół zbiorczy