Sukces Bielska-Białej w Konkursie „Samorządowy Lider Zarządzania 2012 – Usługi techniczne”

Dodano: 05-12-2012
3c2841d6634560aeec78d9930f81295f4af01671.jpg
Powiązane galerie
Zdjęć: 2

Konkurs „Samorządowy Lider Zarządzania 2012 – Usługi techniczne”  zorganizowany został w ramach projektu „Doskonalenie zarządzania usługami publicznymi i rozwojem w jednostkach samorządu lokalnego (gminach i powiatach)” przez senacką Komisję Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej oraz Związek Miast Polskich.
Na konkurs napłynęło 49 zgłoszeń z całego kraju. Nasze miasto zajęło II miejsc wśród miast na prawach powiatu za działania w ramach wieloletniej kampanii edukacyjno-promocyjnej „Bielsko-Biała chroni klimat”.
Nasza kampania skierowana jest do mieszkańców, podmiotów gospodarczych i jednostek organizacyjnych miasta,  a realizowana w oparciu o europejski projekt ENGAGE. Promuje ona efektywne korzystanie z energii i innych mediów oraz poszanowanie środowiska i klimatu. Wszystkie prowadzone w ramach kampanii działania przyniosły już pierwsze wymierne efekty. W roku 2011 udało się w całym mieście zaoszczędzić 7,6 mln kWh energii, co jest równowartością ok. 3 mln złotych.
Komisja konkursowa doceniła także nasz wieloletni „Kompleksowy program ochrony powietrza atmosferycznego w zakresie ograniczenia emisji zanieczyszczeń do atmosfery miasta Bielska-Białej z budynków mieszkalnych”.
Wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas spotkania, które odbyło się 4 grudnia w Senacie.

Lato w mieście - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna