Filmujemy Bielsko-Białą! – konkurs dla filmowców amatorów

Dodano: 01-03-2018
700b06ba86d25061f16223393dfab505090c23ea.jpg

Galeria Bielska BWA w Bielsku-Białej wraz z Fundacją Młodego Kina ogłaszają 4. edycję konkursu „Filmujemy Bielsko-Białą!”. Konkurs ma charakter otwarty, jest przeznaczony dla amatorów filmowców zainteresowanych historią miasta, jego ciekawostkami, pięknem i różnorodnością. Filmy zgłaszane do konkursu mogą mieć dowolną formę (fabuła, animacja, dokument, eksperyment), nie mogą przekroczyć dwóch minut, a ich tematyka musi nawiązywać do jednej z ulic miasta wybranych przez organizatorów.

Aby wziąć udział w konkursie należy na stronie www.filmujemy-miasta.pl/bielsko-biala/ wybrać jedną z proponowanych ulic i podać swoje dane kontaktowe. Gotowy film trzeba zamieścić w Internecie, a link do niego przesłać na adres: konkurs@filmujemy-miasta.pl.

Zgłoszenia przyjmowane są do 12 kwietnia 2018 r. do godz. 23.59.

W tym roku do konkursu „Filmujemy Bielsko-Białą!” wybrano ulice, których nazwy i usytuowanie  wiążą się z rzekami i potokami przepływającymi przez miasto.

Prace nadesłane na konkurs oceni jury w składzie: Małgorzata Łuczyna – artystka, zajmująca się fotografią, sztuką nowych mediów i działaniami w przestrzeni publicznej oraz Marcin Szendoł – założyciel  i współwłaściciel telewizji Regionalna TV, dziennikarz, filmowiec, miłośnik sportów ekstremalnych i podróży.

Ogłoszenie wyników konkursu, pokaz zwycięskich filmów i wręczenie nagród odbędzie się we wtorek, 17 kwietnia o godz. 18.00 w Galerii Bielskiej BWA w pierwszym dniu przeglądu 26. Europejskiego Festiwalu Filmowego „Euroshorts".

4. edycję konkurs „Filmujemy Bielsko-Białą!” wspiera Aqua S.A.

Patroni medialni: Kronika Beskidzka, Regionalna TV, Bielski Almanach.

Filmy zgłoszone do ubiegłorocznej, 3. edycji "Filmujemy Bielsko-Białą!" w 2017 r. można obejrzeć tutaj.

Lato w mieście - kliknięcie spowoduje otwarcie nowego okna