75. TOUR DE POLOGNE - utrudnienia w ruchu

Dodano: 20-07-2018
248240ceeb43b7f35d1c20146c2bd515d21a67d8.jpg

8 sierpnia br. ulicami Bielska-Białej przejadą uczestnicy V etapu  75. TOUR de POLOGNE. Etap rozpocznie się w Wieliczce, a meta wyścigu zostanie zorganizowana na wysokości terenów ZIAD  przy al. Armii Krajowej (przejazd kolumny reklamowej i kolarzy na terenie Bielska-Białej w ramach wyścigu przewiduje się pomiędzy godzinami 15:40 – 16:40).

Tego dnia, równolegle do dużego Tour de Pologne, dla dzieci i młodzieży zorganizowany zostanie Mini Tour de Pologne pod nazwą Kinder+Sport, którego pętla o długości 4,6km prowadzić będzie ulicami: al. Armii Krajowej, Karbową, Kolistą i Gościnną.

Utrudnienia w ruchu

8 sierpnia od godz. 12.00 do godz. 17.00 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na ulicach: Górskiej, Żywieckiej, gen. Bora-Komorowskiego, al. gen. Władysława Andersa, al. Armii Krajowej, Karbowej, Kolistej.

Uwaga! Ulice: Gościnna, Aleja Armii Krajowej (od ul. Gościnnej do ul. Karbowej), Karbowa, Kolista (od ul. Karbowej do ul. Gościnnej) będą zamknięte dla ruchu pojazdów pomiędzy godzinami 11:00 – 17:00.

W związku z powyższym wjazd na parkingi przy ul. Karbowej możliwy będzie do godz. 11:00 ulicami Kolistą i Karpacką.

Dodatkowo na odcinku Armii Krajowej (od ul. Gościnnej do ul. Karbowej) utrudnienia będą od godziny 4:00 - 20:00.

Policjanci oraz służby organizatora, w celu zapewniania bezkolizyjnego przejazdu peletonu, będą porządkować ruch pieszy i kołowy. Podany czas utrudnień ze względu na specyfikę imprezy (dynamicznie przemieszczający się peleton) może ulec zmianie. Całkowite zamknięcie trasy przejazdu (poprzeczne oraz podłużne w stronę kolumny kolarskiej) nastąpi na około 1 godzinę przed przejazdem pilota głównego wyścigu. Policja zastrzega możliwość wcześniejszego zamknięcia ruchu z uwagi na zachowanie bezpieczeństwa uczestników Tour de Pologne.

W zakresie komunikacji publicznej informujemy, że autobusy obsługujące linie krzyżujące się z trasą wyścigu będą kursować bez zmian do momentu całkowitego ich zamknięcia przez Policję. W momencie zatrzymania autobusów, dopuszcza się opuszczenie ich przez pasażerów lub oczekiwanie na kontynuację jazdy. Linie komunikacyjne, których trasa częściowo pokrywa się z przejazdem wyścigu kolarskiego na czas wyłączenia z ruchu poszczególnych ulic będą skrócone do przystanków  na których istnieje możliwość zawrócenia i wykonania kursu powrotnego. Szczegółowe informacje będzie można uzyskać w dniu wyścigu pod numerem telefonu dyspozytora MZK  (33) 814-34-09.

Ograniczenia w kursowaniu autobusów MZK podczas zamknięcia

ulic Bielska-Białej

w czasie V etapu 75. Tour de Pologne w dniu 8 sierpnia 2018 r.

Prosimy aby korzystanie z wymienionych dróg w podanych godzinach utrudnień ograniczyć do niezbędnego minimum wybierając trasy alternatywne.

Zarówno do zmotoryzowanych, jak i pieszych uczestników ruchu drogowego apelujemy o ostrożność, wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy i służb porządkowych.

Za wszelkie niedogodności związane z organizacją mety 75. Tour de Pologne w Bielsku-Białej przepraszamy.

Więcej informacji na temat wyścigu: www.tourdepologne.pl