Wydziały - Wydział Zarządzania Kryzysowego
strona www: brak
link: druki i wnioski
ZAKRES ZADAŃ:
Wydział Zarządzania Kryzysowego prowadzi całość spraw związanych z kierowaniem i koordynacją zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej, a w szczególności:
Nadzór na szkoleniami z zakresu obrony cywilnej w zakładach pracy.
Organizacja i utrzymanie systemu powszechnego ostrzegania i alarmowania oraz systemu wykrywania skażeń.
Sporządzanie i aktualizacja planów obrony cywilnej i planu reagowania kryzysowego.
Zapewnienie sprawnego funkcjonowania budowli ochronnych i urządzeń specjalnych.
Organizacja i prowadzenie ćwiczeń z zakresu obrony cywilnej i reagowania kryzysowego.
Prowadzenie i nadzorowanie działalności jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, oraz współpraca z organizacjami społecznymi i stowarzyszeniami w zakresie zarządzania kryzysowego i OC.
Prowadzenie gospodarki materiałowo – zaopatrzeniowej dla podmiotów gospodarczych, instytucji i innych jednostek organizacyjnych działających na terenie gminy, oraz formacji obrony cywilnej.
Współpraca z Komendą Miejską Policji, Komendą Miejską Państwowej Straży Pożąrnej, Strażą Miejską w zakresie zbierania informacji o stanie bezpieczeństwa publicznego i ochrony pożarowej w mieście.
Dokonywanie oceny zagrożeń występujących na terenie miasta we współpracy ze służbami planowanymi do ich użycia.
Koordynowanie działań opracowania i uruchomienia procedur reagowania kryzysowego w czasie wystąpienia zagrożenia lub klęski żywiołowej.

Prowadzenie spraw ochrony przeciwpożarowej w obiektach Urzędu Miejskiego we wspóldziałaniu z PSP.

wydawania zezwoleń na zgromadzenia.

ZESPOŁY/STANOWISKA:

pokój telefon fax e-mail

Naczelnik
  Adam  Caputa
79  w 645

obsługa kancelaryjna, zgromadzenia

Maria Cywińska  78  w 646
System ostrzegania ludności
  Mieczysław Krężel  78  w 647
Zaopatrzenie i logistyka
  Roman Korzeniewicz,
w 648