Grand Rapids, USA

Grand Rapids, miasto w Stanach Zjednoczonych, w południowej części stanu Michigan, nad rzeką Grand.

Porozumienie:

Porozumienie o współpracy miast siostrzanych podpisano 22 października 1991 roku, a dotyczy ono:

• dalszego rozwoju przyjaznych stosunków na zasadach równości oraz obopólnych korzyści,
  • wymiany doświadczeń dotyczących rozwoju i zarządzania miastami,
  • rozwoju współpracy między miastami w: gospodarce, handlu, nauce, turystyce, edukacji, ochronie zdrowia, kulturze i sztuce.

Charakterystyka:

Największy w kraju ośrodek produkcji mebli (założony w 2. połowie XIX w.). Zakłady przemysłu samochodowego, maszynowego, elektromaszynowego, odzieżowego, obuwniczego, spożywczego. Węzeł komunikacyjny (kolejowy i drogowy). Port lotniczy. Uniwersytet.

• Populacja: 190000

Pdf