Kirklees, Wielka Brytania

Kirklees, okręg w Wielkiej Brytanii, w Górach Penińskich w hrabstwie Yorkshire na północy Anglii.

Porozumienie:

Podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy przedstawicielami Rady Miejskiej w Bielsku-Białej i Rady Metropolitarnej Kirklees nastąpiło 13 października 1997 roku. Zgodnie z podpisanym dokumentem strony zobowiązują się:

• promować skuteczność demokratycznego samorządu terytorialnego poprzez wymianę informacji i doświadczeń,
  • kontynuować i rozwijać współpracę w dziedzinie ochrony środowiska,
  • promować kontakty gospodarcze i handlowe między przedsiębiorstwami i organizacjami działającymi u obu partnerów,
  • korzystać w szerokim zakresie z programów europejskich dotyczących współpracy międzynarodowej.

Charakterystyka:

Okręg Kirkless usytuowany jest w Górach Pennińskich w hrabstwie Yorkshire na północy Anglii. Jest to okręg bardzo zróżnicowany, rozpościerający się od wzgórz Pennińskich i Parku narodowego Peak District do dużych aglomeracji miejskich charakteryzujących się wieloma atrakcjami.

Wielkie miasta, takie jak Leeds, Manchester i Sheffield oraz odległy o godzinę jazdy historyczny York, oferują ciekawe muzea i galerie, prezentujące zarówno sztukę tradycyjną jak i nowoczesną, ekscytujące zakupy, historyczne budowle i ogrody. Wszystkie te atrakcje są łatwo dostępne.

Życie nocne to teatry, kluby i oczywiście słynne brytyjskie puby. Bardzo ważna rolę odgrywają serwowane w nich jadła i napoje. Na odpowiednim poziomie są hotele, pensjonaty, schroniska i kempingi, które zapewniają ciepłe przyjęcie gości w hrabstwie Yorkshire.

• Lokalizacja
    • Szerokość geograficzna 53° 39' Północ